Wiadomości

Praktyki słuchaczy Szkoły Policji w Pile na ulicach Włocławka

Data publikacji 27.06.2017

Włocławscy policjanci po raz kolejny gościli słuchaczy Szkoły Policji w Pile. Pod okiem doświadczonym mundurowych pełnili oni służbę na ulicach Włocławka, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Współpraca pomiędzy komendą, a szkołą możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta we Włocławku.

Od czwartku (22.06.17) do poniedziałku (26.06.17) po raz kolejny słuchacze Szkoły Policji w Pile wspierali włocławskich mundurowych w patrolowaniu ulic miasta. Młodzi adepci, pod czujnym okiem policjantów "patrolówki", ruchu drogowego i dzielnicowych, nabierali swoich pierwszych praktycznych umiejętności. Niezwykle ważnym doświadczeniem dla kursantów były obchodzone w sobotę i niedzielę „Dni Włocławka”. Przez te dwa dni słuchacze wspomagali włocławskich policjantów przy zabezpieczeniach imprez sportowych, koncertów, w tym imprezy masowej związanej z rozpoczęciem trasy koncertowej „LATA Z RADIEM”.  

Pierwsze doświadczenia, jakich nabrali słuchacze, z pewnością wykorzystane zostaną później podczas służby już w  macierzystych jednostkach.

Praktyki te są możliwe dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta we Włocławku.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.22 MB)

Powrót na górę strony