Wiadomości

Impreza plenerowa „nakręcająca” mieszkańców Włocławka na bezpieczeństwo

Data publikacji 27.06.2017

Włocławscy policjanci realizując program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo – poznaj swojego dzielnicowego” rozpoczęli cykl imprez plenerowych na miejskich osiedlach. To dobry sposób na spotkanie z dzielnicowym, oznakowanie roweru czy udział dzieci w konkursach dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji.

Pierwszy dzień (26.06.17) to spotkanie z mieszkańcami osiedla Kazimierza Wielkiego, którzy mogli bezpośrednio porozmawiać z dzielnicowym tego rejonu. To właśnie bliski kontakt z społecznością lokalną jest niezmiernie ważnym czynnikiem budującym poczucie bezpieczeństwa w pobliżu miejsca zamieszkania. Nie mogło również zabraknąć atrakcji dla najmłodszych, którzy mieli możliwość zobaczenia radiowozu, jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia, czy porozmawiać z przewodnikiem psa służbowego „Atos” o ich wspólnej służbie. Natomiast dla miłośników jednośladów zorganizowano stoisko, gdzie można było oznakować swój rower. Duże podziękowania należą się Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie we Włocławku, który umożliwił oznakowanie rowerów.

Każde dziecko uczestniczące w imprezie otrzymało od dzielnicowych niebieską opaskę w ramach akcji „Opaska dla Bobaska”. Opaska założona na rączkę dziecka umożliwia zapisanie numeru kontaktowego do opiekuna w razie zagubienia się malucha na plaży czy podczas zakupów w sklepie. Zapisany na opasce numer pozwoli szybko nawiązać kontakt z opiekunem.

Imprezy plenerowe wpisują się w działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem podczas wakacji i nad wodą w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony