Wiadomości

Walizka edukacyjna w prezencie dla świeckich policjantów

Data publikacji 28.06.2017

Świecka policja wzbogaciła się o specjalistyczną walizkę, która ma pomóc w działaniach profilaktycznych, przeciwdziałających używaniu narkotyków i dopalaczy. Sprzęt zakupiony przez władze gminy Drzycim przekazał wczoraj oficjalnie wójt - Pan Waldemar Moczyński. To praktyczny prezent, jaki świeccy policjanci otrzymali tuż przed swoim świętem.

Wczoraj (27.06.17) w Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu mundurowi otrzymali pierwszą w naszym powiecie walizkę edukacyjną. Zawiera ona przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Są w niej również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu i ceną. Są tam szklane i metalowe "fifki", waga, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

Przekazanie i prezentacja walizki odbyła się podczas spotkania Pana Waldemara Moczyńskiego, wójta gminy Drzycim oraz Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu mł. insp. Tomasza Lubiejewskiego. Dzięki niej edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów będzie o wiele łatwiejsza. Za pomocą tego narzędzia świeccy policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa -  młynkiem do marihuany.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony