Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - cenne źródło informacji

Data publikacji 05.07.2017

Grudziądzcy policjanci, wykorzystując informację przekazaną za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali 25-latka, który posiadał przy sobie woreczek z suszem. Testy wykazały, że to porcja marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z Grudziądza podczas sobotniej nocnej służby patrolowali ul. Sujkowskiego. Ze zgłoszeń mieszkańców, jakie przekazali oni za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wynikało, że może tam dochodzić do spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz zażywania środków odurzających.

Funkcjonariusze rzeczywiście napotkali tam grupę, która raczyła się wysokoprocentowym trunkiem. Wszyscy spożywający zostali ukarani mandatami karnymi, a jeden z nich odpowie nawet za przestępstwo. Mundurowi bowiem znaleźli przy 25-latku charakterystyczny woreczek z suszem. Testy wykazały, że jest to porcja marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających, za co ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Dotychczas grudziądzcy policjanci zweryfikowali około 950, które zostały naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: opracowano na podstawie info st. sierż. Macieja Szarzyńskiego
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony