Wiadomości

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Data publikacji 05.07.2017

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili kolejną już w tym roku akcję „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu wyeliminowanie tych, którzy nie stosują się do jasno określonych przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze wczorajszych działań ukarali mandatami kilkuset kierujących. Pamiętajmy, nadmierna prędkość to nadal jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, nierzadko tragicznych!

Wczoraj (4.07.17) kujawsko-pomorscy policjanci kolejny już raz w tym roku prowadzili akcję „Prędkość". Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość, ale również kontrolowali ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Akcja kujawsko-pomorskich policjantów rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00.

Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w videorejestrator.  

W akcji łącznie wzięło udział 305 policjantów. Podczas jej trwania funkcjonariusze skontrolowali ponad 2146 pojazdów. Mundurowi ujawnili 809 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, w wyniku czego nałożyli na kierujących pojazdami 788 mandatów karnych.

Działania będą cyklicznie powtarzane, gdyż nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Ponownie apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

Autor:
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony