Nakielscy policjanci na spotkaniu z przedszkolakami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nakielscy policjanci na spotkaniu z przedszkolakami

Data publikacji 06.07.2017

Policjant zajmujący się nieletnimi, dzielnicowy i przewodnik psa spotkali się z przedszkolakami z nakielskiej „Wesołej Piątki”. Funkcjonariusze rozmawiali z milusińskimi o bezpieczeństwie i pracy w mundurze.

W przedszkolu „Wesoła Piątka” w Nakle na spotkaniu z dziećmi gościli sierż. Kornel Miłowski z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, dzielnicowy st. asp. Dariusz Vollmüller oraz asp. Łukasz Król - przewodnik policyjnego psa wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym.

Policjanci omówili milusińskim podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej. Informowali, którą stroną drogi można się przemieszczać, w jakich miejscach należy, a w jakich zdecydowanie zabrania się przechodzenia przez jezdnię.

Mundurowi omówili również bardzo ważną rolę jaką pełnią różnego rodzaju elementy odblaskowe i przestrzegali maluchy, że dla własnego bezpieczeństwa powinny posiadać na odzieży chociaż jeden odblask. Dzieci dowiedziały się też co powinny zrobić, kiedy zostaną zaczepione przez osobę obcą i jakie niebezpieczeństwa mogą wiązać się z nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi.

Przewodnik policyjnego psa asp. Łukasz Król opowiedział o tym, jak wygląda praca przewodnika i zaprezentował krótki pokaz umiejętności swojego czworonożnego podopiecznego. Policjant przestrzegał przedszkolaków, aby nie zaczepiały obcych zwierząt i nie próbowały się z nimi bawić, gdyż może to być bardzo niebezpieczne. Omówił też, jaką postawę należy przybrać kiedy zwierzę atakuje.

Dzieci miały też okazję obejrzeć radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska