Wiadomości

Znamy już laureatów konkursu „Przyjazny Dzielnicowy”

Data publikacji 07.07.2017

Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów konkursu "Przyjazny Dzielnicowy". Zgodnie z założeniami to właśnie Ci policjanci wykazali się szczególną empatią i zaangażowaniem w poprawę bezpieczeństwa, czy rozwiązania problemów społeczności lokalnej. Na co dzień służą mieszkańcom powiatu wąbrzeskiego i włocławskiego oraz gminy Śliwice w powiecie tucholskim.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który powinien posiadać szczególne predyspozycje. Konkurs „Przyjazny Dzielnicowy” miał na celu wyłonić dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem zawodowym, czym przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązywania problemów społeczności lokalnej. Zależało nam również na wsparciu i docenieniu dzielnicowych wyróżniających się szczególną empatią oraz zaangażowaniem w pomoc osobom w trudnych sytuacjach życiowych, a jak napisała jedna z osób zgłaszających „nie jest to praca łatwa i doceniana, bo jej sukcesy nie są mierzalne”.

„Miarą sukcesu dzielnicowego jest szacunek jakim cieszy się wśród ludzi w wyniku codziennej żmudnej pracy, można by rzec: pracy u podstaw podjętej na rzecz miejscowej społeczności”.

Komisja konkursowa, po szczegółowej analizie uzasadnień zawartych w  54 zgłoszeniach, ze szczególnym uwzględnieniem zaangażowania i profesjonalizmu dzielnicowego w opisanej sytuacji, wyłoniła trzech laureatów.

Z wielką satysfakcją przedstawiamy Państwu „Przyjaznych Dzielnicowy”:

- st. sierż. Dawid Kochmański  - Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie,
- sierż. szt. Tomasz Żychowicz - Komenda Miejska Policji we Włocławku,
- mł. asp. Tomasz Kołodziejski - Posterunek Policji w Śliwicach, pow. tucholski.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz kandydatom zgłoszonym do konkursu!

Dziękujemy wszystkim tym, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na naszą zabawę i zgłosić dzielnicowego.

Wręczenie nagród, ufundowanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w dniu 14.07.2017 roku w Chełmnie.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz patronatem medialnym Radia PiK.

 

 

Autor: podkom. Adam Kumkowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony