Wiadomości

Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez brodnickich policjantów

Data publikacji 07.07.2017

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 45-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna wpadł w miejscowości Tama Brodzka, gdzie siedział w samochodzie zaparkowanym na poboczu drogi i sączył piwo. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj (6.07.17) około 17.00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Tama Brodzka, na poboczu drogi stoi zaparkowane auto, a w nim mężczyzna spożywający alkohol. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce potwierdzili informację. Rzeczywiście, opisany peugeot stał na poboczu, a w środku, na miejscu pasażera, siedział mężczyzna, który pił piwo. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i w rozmowie z nim ustalili, że skończyło mu się paliwo i czeka na kolegę, który miał dostarczyć benzynę.

Policjanci nie dali wiary jego słowom i sprawdzili go w policyjnej bazie danych. Jak się okazało, mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych i był poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Ostródzie.

Zarówno funkcjonariusze, jak i siedzący w aucie mężczyzna nie doczekali się rzekomego kolegi, dlatego samochód został odholowany na parking strzeżony, a 45-latek przewieziony do brodnickiej komendy. Tam funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości, miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy, a stamtąd do najbliższego zakładu karnego celem odbycia kary.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony