Chciał uniknąć kary, odpowie za dwa przestępstwa - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Chciał uniknąć kary, odpowie za dwa przestępstwa

Data publikacji 10.07.2017

Zatrzymany w sobotę nietrzeźwy kierowca, aby uniknąć przykrych konsekwencji wręczył policjantowi łapówkę. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie i odpowie za dwa przestępstwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (7.07.17) radziejowscy policjanci prewencji pełnili służbę na terenie gminy Osięciny. Kilka minut po 11:00 w Kościelnej Wsi zatrzymali do kontroli daewoo matiza. Kierujący, 47-latek z powiatu radziejowskiego, był kompletnie pijany. Alkomat wykazał, że miał w organizmie 3,9 promila. Dodatkowo, miał on sądowy zakaz kierowania obowiązujący do 2020 roku za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

Zatrzymany, chcąc uniknąć konsekwencji, wręczył jednemu z policjantów 950 złotych łapówki, aby ci odstąpili od czynności. Funkcjonariusze poinformowali go, że w tym momencie popełnił drugie przestępstwo. Kierowca prosto z drogi trafił do aresztu.

Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu kierowania.  
Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska