Wiadomości

Kolejny ofiarowany sprzęt trafił do bydgoskich policjantów

Data publikacji 10.07.2017

W miniony piątek (07.07.) na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy trafił podarowany bydgoskim policjantom sprzęt. Bank Spółdzielczy w Koronowie, bo o nim mowa, od wielu lat wspomaga funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przekazując im sprzęt służący do zapewnienia bezpieczeństwa, a niejednokrotnie ratowania ludzkiego życia.

W ostatnich dwóch latach darczyńca, którym jest  Bank Spółdzielczy w Koronowie przekazał specjalistyczny sprzęt wykorzystywany na co dzień przez Ogniwo Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy oraz funkcjonariuszy – instruktorów z Zespołu Profilaktyki Społecznej tego samego wydziału. 

Dzięki doposażeniu w ubiegłym roku policyjnych wodniaków w deskę ortopedyczną, inhalator tlenowy, mogą oni sprawniej i szybciej udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym na wodzie oraz na zamarzniętym akwenie, a także przeprowadzać kontrole trzeźwości wśród osób korzystających z akwenów naszego powiatu, w tym największego Zalewu Koronowskiego. 

Przekazany sprzęt jest wykorzystywany także podczas realizacji programów profilaktycznych prowadzonych przez bydgoskich policjantów, m. in. „Bezpieczna kobieta”, „Bezpieczny START”, „50 + na drodze”.  Dzięki niemu realizujący szkolenia  w sposób praktyczny mogą prowadzić zaplanowane zajęcia. Ponadto Bank Spółdzielczy w Koronowie wspiera realizacje wielu działań profilaktycznych na rzecz dzieci i młodzieży organizowanych w Bydgoszczy i powiecie m.in.: „Jestem bezpieczny umiem pomagać innym”.

Podobnie jest w tym roku. W miniony piątek (07.07.2017r.) w Banku  Spółdzielczym w Koronowie Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Sławomir Kosiński odebrał z rąk Przedstawicieli Zarządu Banku Pana Krzysztofa Gradek i Pana Marka Musiał dwa alkomaty ALP1 z drukarkami do badania trzeźwości, kostium ochronny tułowia HOGO SHOGUN  oraz 48 maskotek "polfinek".

Sprzęt ten został zakupiony przez darczyńcę dla Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy. Kostium ochronny tułowia HOGO SHOGUN będzie wykorzystywany przez policjantów – instruktorów podczas zajęć praktycznych w ramach programu „Bezpieczna kobieta”. Natomiast alkomaty na co dzień będą służyły głównie policyjnym „wodniakom” na wodzie i lądzie oraz przewodnikom psów służbowych. „Polfinki” – maskotki kujawsko-pomorskiej policji- trafią do dzieci i młodzieży w trakcie realizacji programów profilaktycznych.

Autor: st. asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony