Wiadomości

Nie miał wątpliwości co zrobić ze znalezionym portfelem

Data publikacji 10.07.2017

Na szczególną pochwałę zasługuje postawa mieszkańca Grudziądza, który na parkingu na jednym z miejskich osiedli znalazł portfel. Były w nim pieniądze oraz dokumenty. Bez chwili wahania znalazca przekazał go policjantom. Wdzięczny właściciel portfela odebrał już swoją zgubę.

W miniony piątek (7.07.17) około 17:00 do oficera dyżurnego grudziądzkiej policji zgłosił się mężczyzna, który na jednym z osiedli znalazł portfel. Kiedy zajrzał do środka okazało się, że oprócz dokumentów są tam też pieniądze - 600 zł. Grudziądzanin nie miał wątpliwości, że portfel powinien jak najszybciej trafić do właściciela, dlatego od razu przekazał go policjantom.

Jeszcze tego samego dnia do komendy stawił się prawowity właściciel „zguby”. Policjanci zweryfikowali jego dane i okazało się, że to do niego należy portfel. Mężczyzna nie krył radości i był bardzo wdzięczny znalazcy, ponieważ  m.in. ominęła go żmudna i długotrwała procedura zastrzegania i ponownego wyrabiania dokumentów.

Postawa, jaką wykazał się znalazca powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Choć takie zachowanie powinno być normą to w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie oraz słowa uznania.


 

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony