Wiadomości

Z narkotykami w kieszeni stawił się w komendzie policji

Data publikacji 17.07.2017

Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 41-letni nakielanin, który został zatrzymany kiedy przyszedł do nakielskiej komendy podpisać się w książce dozorów. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może mieć przy sobie narkotyki, co potwierdziło jego przeszukanie. Znaleziona przy nim amfetamina została zabezpieczona, a on sam trafił do zakładu karnego.

W miniony piątek (14.07.2017), popołudniu, do nakielskiej komendy stawił się 41-letni mieszkaniec Nakła, po to, aby podpisać się w książce dozorów, w związku z objęciem go dozorem policyjnym do prowadzonej przeciwko niemu sprawie.

Ponieważ z ustaleń mundurowych wynikało, że 41-latek może posiadać przy sobie narkotyki, zaraz po tym, jak złożył swój podpis w książce dozorów został przeszukany. Podczas tego przeszukania, w kieszeni spodni, mundurowi znaleźli 7 woreczków z białym proszkiem. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że w woreczkach było prawie 8g amfetaminy.

41-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych i został zatrzymany w policyjnym areszcie, ponieważ jak się okazało, sąd wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego w związku z prowadzoną przeciwko niemu sprawą. Wczoraj (15.07) mieszkaniec Nakła został przewieziony do więzienia, gdzie zgodnie z postanowieniem sądu spędzi najbliższe 3 miesiące.

Za posiadanie substancji psychotropowych mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności. Sprawę oceni sąd, do którego niebawem zostaną przekazane materiały.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer Prasowy KPP Nakło nad Notecią
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony