Wiadomości

Służba policyjnych przewodników psów to ciągle działania i szkolenia

Data publikacji 18.07.2017

Policyjni przewodnicy psów to szczególny rodzaj służby. Współdziałanie z dobrze wyszkolonym czworonogiem to gwarancja sukcesu. Sytuacje podczas służby bywają przecież różne.

Asp. Krzysztof Lamański i sierż. szt. Kamil Kornacki należą do grona policyjnych przewodników inowrocławskiej Policji. Za wsze w ich codziennej słuzbie towarzyszą im psy. By osiągnąć dobrą skuteczność w działaniach policjanci ci systematycznie muszą doszkalać się wraz ze swoimi czworonogami.

Przykładem tego jest udział funkcjonariuszy w działaniach z innymi służbami mundurowymi, np.: służbą leśną. Psy wraz z przewodnikami trenują działania tropiące i pościgowe w terenie leśnym. Innym rodzajem jest udział przewodników w zabezpieczaniu imprezach masowych i festynach plenerowych. Podczas spotkań z mieszkańcami czworonogi prezentują wówczas swoje umiejętności, a policjanci edukują dzieci i dorosłych na temat tego rodzaju służby oraz właściwej opieki nad zwierzętami.

W minioną sobotę (15.07.17) policyjni przewodnicy wzięli udział w festynie wiejskim w Więcławicach, gdzie wykonali pokaz posłuszeństwa psów i tropienia. Atrakcją były akcje z udziałem pozoranta, w którego wcielił się pasjonat zwierząt inowrocławski weterynarz Pan Piotr Biegała. W festynie uczestniczyli także sympatycy i działający w ramach powiatowej kampanii „Z sercem dla zwierząt”. Zarówno policjanci, pozorant, jak i psy otrzymali od uczestników gromkie brawa.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony