Wiadomości

Z nerwów sami wskazali worek z narkotykami

Brodniccy policjanci zabezpieczyli prawie 70g marihuany i prawie 3g amfetaminy. Do sprawy zatrzymali 3 mężczyzn. Jeden z nich próbował połknąć woreczek z amfetaminą. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (15.07.17), krótko po 18.00, brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Ogrodowej w Brodnicy stoi zaparkowany mercedes, w którym siedzi trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Policjanci, którzy pojechali na wskazaną ulicę nie zastali tam opisanego w zgłoszeniu pojazdu. Jednak podczas patrolowania ulic miasta, na jednej z nich, funkcjonariusze zauważyli wskazane auto, którego kierowca, wyraźnie na widok radiowozu, gwałtownie przyśpieszył.

Policjanci ruszyli więc za oddalającym się pojazdem i przy ul. Mostowej zatrzymali go do kontroli. Mężczyźni podróżujący samochodem byli bardzo zdenerwowani i na polecenie mundurowych sami wskazali reklamówkę pod siedzeniem. Wewnątrz były woreczki wypełnione suszem roślinnym. Jeden z pasażerów, siedzących na tylnej kanapie, w trakcie kontroli próbował połknąć woreczek z białym proszkiem, jednak policjanci uniemożliwili mu to. 

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę (24 l.) oraz dwóch pasażerów (25 i 49 l.) i przetransportowali ich do brodnickiej komendy. Tam zabezpieczone substancje sprawdzili narkotesterem. Okazało się, że susz roślinny to marihuana o wadze prawie 70g, a biały proszek to amfetamina o wadze prawie 3g. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu w Brodnicy. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony