Wiadomości

Niespełna trzy godziny po zgłoszeniu policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali mienie

Rypińscy kryminalni przedstawili zarzut kradzieży deskorolki 57-letniemu mieszkańcowi gminy Skrwilno. Podejrzany został ustalony i zatrzymany po niespełna trzech godzinach od zgłoszenia sprawy policji. Mundurowi odzyskali też skradzione mienie i przekazali właścicielowi.

W poniedziałek wieczorem (17.07.17) dyżurny rypińskiej policji odebrał zgłoszenie o kradzieży elektrycznej deskorolki w miejscowości Skrwilno. Na miejsce wysłał policjantów, aby zajęli się tą sprawą. Jak wynikało z zawiadomienia, syn zgłaszającego przyjechał do niego do pracy deskorolką, którą pozostawił przed budynkiem, gdy po kilku minutach wrócił, już jej tam nie było.

Pierwsze czynności wykonane przez policjantów nie wskazywały na to, kto mógłby być sprawcą tej kradzieży. Jednak z kolejnych, szczątkowych informacji uzyskanych od pokrzywdzonego, kryminalni już po nie całej godzinie wytypowali podejrzewanego o tę kradzież 57-letniego mieszkańca gminy Skrwilno i natychmiast udali się na przeszukanie. Na miejscu okazało się, że ich przypuszczenia były trafne. Na posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli poszukiwaną deskorolkę, którą zabezpieczyli, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj  (18.07.17), gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kradzieży mienia, a odzyskana przez policjantów deskorolka trafiła do rąk właściciela. Sprawcy kradzieży zgodnie z kodeksem karnym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony