Wiadomości

Policjanci rozmawiali z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 21.07.2017

W minioną środę policjanci z bydgoskich Wyżyn odwiedzili dzieci spędzające wakacje na półkoloniach w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo, w szczególności bezpieczeństwo w czasie wakacji.

Policjanci z komisariatu na Wyżynach propagowali bezpieczne zachowania w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Oprócz zasad bezpieczeństwa przypomnieli także numery alarmowe, jak mądrze z nich korzystać i w jakich sytuacjach. 

Dzielnicowi z gminy Nowa Wieś Wielka mł. asp. Adam Boniewicz i mł. asp. Tomasz Gołębiewski przybliżyli dzieciom swoją pracę w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”. Każdy uczestnik spotkania otrzymał od funkcjonariuszy ulotkę kampanii oraz odblaskową opaskę.

W ramach współpracy z Komisariatem w spotkaniu uczestniczył Pan Andrzej Wójcik – ratownik wodny oraz właściciel wypożyczalni sprzętu wodnego na plaży Chmielniki, który to w szczegółowy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Zaprezentował dzieciom sprzęt do ratowania tonących osób oraz opowiedział jak bezpiecznie korzystać ze sprzętów wodnych.

Autor: Anna Noworyta/ ZPSNiP KP Bydgoszcz – Wyżyny
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony