Wiadomości

Policjanci otrzymali 1000 kamizelek odblaskowych dla pieszych i rowerzystów

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów z powiatu żnińskiego Fundacja LafargeHolcim „WSPÓLNIE” przekazała policjantom elementy oraz kamizelki odblaskowe, które trafią do niechronionych uczestników ruchu drogowego w trakcie prowadzonych policyjnych działań. Mundurowi przypominają, że piesi poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym po zmierzchu są zobowiązani do korzystania z tego typu akcesoriów.

Policjanci z komendy powiatowej w Żninie cyklicznie prowadzą różnorodne działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwaniechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. Jednym z elementów, który w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo tej grupy, jest zwrócenie ich uwagi na potrzebę zadbania o własną widoczność dla innych użytkowników dróg. Mundurowi cyklicznie kontrolują pieszych pod kątem przestrzegania przepisów w tym zakresie. Prowadzą także działania prewencyjne i profilaktyczne, których celem jest zachęcanie do używania odblasków, nie tylko przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, ale również wypracowanie nawyku dbania o własną widoczność.

Takie działania policjantów popiera „WSPÓLNIE” Fundacja LafargeHolcim i dlatego też, do żnińskiej komendy trafiło 1000 kamizelek oraz 1500 elementów odblaskowych ufundowanych przez zarząd właśnie na ten cel. Mundurowi będą przekazywać je pieszym oraz rowerzystom w trakcie prowadzonych działań w szczególności na terenach wiejskich. Z pewnością przyczyni się to do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach powiatu żnińskiego.

Autor: sierż. szt. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony