Wiadomości

Przewoził ponad 160 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 21.07.2017

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 39-latka, który przewoził w bagażniku swojego samochodu ponad 160 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna już usłyszał zarzut. Za paserstwo akcyzowe grudziądzaninowi grozi teraz wysoka grzywna.

Dzisiaj (21.07.17), na ul. Południowej, krótko przed 8:00 dzielnicowi grudziądzkiej komendy zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej 39-letniego grudziądzanina, który kierował skodą superb. Podczas sprawdzania obowiązkowego wyposażenia pojazdu, w jego bagażniku, policjanci znaleźli kilkanaście worków jutowych, z wnetrza których wydobywał się intensywny zapach tytoniu. Gdy funkcjonariusze je otworzyli potwierdzili, że znajduje się w nich krajanka tytoniowa bez polskich znaków akcyzy o wadze ponad 160 kg.

39-latek, wraz z posiadaną kontrabandą, został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Policjanci ustalili, że wartość zabezpieczonej krajanki tytoniowej to pponad 160 tys. zł. Grudziądzanin stanie teraz przed sądem, gdzie grozi mu wysoka grzywna.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.92 MB)

Powrót na górę strony