Wiadomości

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu wsparło grudziądzkich policjantów

Grudziądzcy policjanci otrzymali od Starostwa Powiatowego w Grudziądzu elementy odblaskowe oraz kolorowanki promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Te drobne upominki wkrótce, za pośrednictwem dzielnicowych, trafią do dzieci, które policjanci odwiedzą w szkołach i przedszkolach.

Grudziądzcy policjanci na bieżąco współpracują ze Starostwem Powiatowym w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach tej współpracy Starosta  - Pan Edmund Korgol przekazał dzielnicowym rewiru III - st. asp. Romanowi Zwolińskiemu oraz mł. asp. Andrzejowi Chełmowskiemu elementy odblaskowe oraz kolorowanki edukacyjne.

300 książeczek o tematyce promującej przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz tyle samo opasek odblaskowych trafi wkrótce do uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków, których odwiedzą policjanci w nadchodzącym roku szkolnym. Dzięki tym drobnym upominkom  funkcjonariusze będą mogli wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na terenie Gminy Grudziądz i Rogoźno.

Policjanci przypominają jednocześnie, że od dnia 31 sierpnia 2014 roku pieszy poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym po zmroku jest zobowiązany do posiadania na sobie w miejscu widocznym elementów odblaskowych lub kamizelki odblaskowej. Odblaski sprawiają, że pieszy jest lepiej widoczny dla innych kierowców.

 

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony