Wiadomości

Areszt za podżeganie do uśmiercenia psa

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił właściciel psa, który podżegał 60-latka do uśmiercenia zwierzęcia. Mężczyzna dał się namówić i za "drobną opłatą" drastycznie rozprawił się z niewinnym czworonogiem. 38-letniemu żninianinowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W piątek (21.07.17 ) policjanci ze żnińskiej komendy zatrzymali 60–letniego mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad nienależącym do niego psem, a następnie w niehumanitarny sposób dokonał jego uśmiercenia. Mundurowi podczas wykonywania czynności do tej sprawy ustalili, że sprawca do takiego zachowania był nakłaniany przez właściciela zwierzęcia. 38-latek zlecił "zutylizowanie czworonoga za drobną opłatą”.

W poniedziałek (24.07.17) mężczyzna został zatrzymany. Nastepnego dnia złożył wyjaśnienia w prokuraturze, a potem w sądzie. Tam, na wniosek śledczych, zapadła decyzja  o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesięce. Teraz czeka go proces. Za podżeganie do uśmiercenia zwierzęcia 38-letniemu żninianinowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony