Wiadomości

„Trzeźwy poranek” w Inowrocławiu, policjanci nagradzali kierowców

Data publikacji 07.08.2017

Policyjna akcja przeprowadzona w poniedziałkowy poranek polegała na kontroli trzeźwości kierujących. Wyniki działań były pozytywne, bo wszyscy skontrolowani jechali zgodnie z przepisami. Dlatego, policjanci wręczali kierowcom breloki z hasłem ”Nie piję, bo jadę!”, by ci zawsze pamiętali o bezpiecznym podróżowaniu.

Dzisiaj (7.08.17) z inicjatywy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Inowrocławiu kom. Sebastiana Górskiego została przeprowadzona akcja „Trzeźwy poranek”. Patrole "drogówki" zorganizowały działania w punkcie kontroli pojazdów przy ul. Górniczej w Inowrocławiu. Przez godzinę policjanci sprawdzili trzeźwość 39 kierowców. Żaden z nich nie był pod wpływem alkohlu.

Akcja miała też znaczenie profilaktyczne, bo mundurowi wręczali kierowcom upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Były nimi breloki z hasłem ”Nie piję, bo jadę!”. Kierowcy z miłym zaskoczeniem przyjmowali gadżety, a wielu z nich podkreślało, że popiera działania, które poprawiają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

- Na terenie powiatu inowrocławskiego od stycznia do lipca tego roku doszło do 32 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 34 zostały ranne. Zaistniały 1323 kolizje drogowe. Każdego dnia dochodzi w kraju do zdarzeń drogowych, a wielu kierujących jest ich sprawcami, bo jadą po alkoholu. Nie narażajmy siebie i innych. Trzeźwy kierowca to podstawa na drodze. Trwają nadal wakacje i policjanci ruchu drogowego codziennie działają, aby zapobiegać kolizjom i wypadkom. Pamiętajmy, że każdy powinien przestrzegać podstawowych przepisów” – podkreśla Naczelnik inowrocławskiej "drogówki" kom. Sebastian Górski.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony