Wiadomości

Jezioro Gopło pod kontrolą służb

Data publikacji 07.08.2017

Łącznie dwudziestu czterech funkcjonariuszy przeprowadziło działania prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa osobom kapiącym się i użytkującym sprzęt pływający na jeziorze Gopło w powiecie inowrocławskim. Uczestniczyli w nich policjanci, strażnicy rybaccy, strażacy i strażnicy Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Działania zostały przeprowadzone wczoraj (6.08.17) na terenie jeziora Gopło i do niego przyległym. Odprawę funkcjonariuszy przeprowadził Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy podinsp. Jarosław Lisiecki. Służby kontrolowały trzeźwość kierujących pojazdami i łodziami, posiadanie wymaganych uprawnień oraz wyposażenie sprzętu wodnego. W działaniach wykorzystano pojazdy służbowe oraz łódź policyjną oraz straży pożarnej.

W efekcie działań wylegitymowanych zostało 68 osób. Funkcjonariusze skontrolowali 28 pojazdów i 13 łodzi. W 38 przypadkach mundurowi sprawdzili bagaż, a w 13 telefony. Za drobniejsze wykroczenia pouczono 9 osób, a dwie osoby funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi za brak dokumentów pojazdu i łowienie bez karty rybackiej.

Trwają wakacje, a ostatnim tygodniom towarzyszą upały. Dlatego policjanci apelują, aby korzystać z wody w miejscach strzeżonych i z rozwagą.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony