Wiadomości

Pokrzywdzony wyśledził złodzieja

Policjanci grudziądzkiej komendy zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież roweru. Złodzieja wyśledził sam pokrzywdzony. Reszta należała już do funkcjonariuszy. Odzyskany rower trafił już do prawowitego właściciela.

Wczoraj (6.08.17) około 14:30 policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Grudziądzu uzyskali informację, że w pobliże jednego z marketów na terenie miasta podjechał mężczyzna na skradzionym rowerze. Do kradzieży doszło dzień wcześniej. Jednoślad zniknął z jednej z klatek schodowych w centrum miasta. Niezabezpieczony i pozostawiony przez chwilę rower o wartości 650zł padł łupem złodzieja w biały dzień. Pokrzywdzony za pośrednictwem portali społecznościowych zdobył wizerunek sprawcy kradzieży i podał go policjantom. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 20-letni grudziądzanin.

Gdy policjanci uzyskali informację, że mężczyzna znajduje się w pobliżu marketu, natychmiast tam pojechali i zatrzymali go, nim ten rozpoczął zakupy. Rower został odzyskany i zwrócony prawowitemu właścicielowi.

Dzisiaj (7.08.17) 20-latek został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony