Wiadomości

Chciał się modnie ubrać nie płacąc

Data publikacji 14.08.2017

Policjanci zatrzymali 30-letniego grudziądzanina, który usiłował wynieść ze sklepu obuwie za prawie 800 złotych i został ujęty przez pracowników ochrony. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli jeszcze inne rzeczy, które ukradł w innym sklepie. 30-latek był wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa. Za tą kradzież odpowie w warunkach recydywy.

Do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zadzwonił pracownik ochrony jednego z centrów handlowych z informacją, że ujął sprawcę kradzieży. Wysłany na miejsce patrol policji ustalił, że sprawcą jest 30-letni grudziądzanin, który usiłował wynieść z jednego ze sklepów trzy pary butów łącznej wartości prawie 800zł. Policjanci sprawdzili, że był on już wielokrotnie karany i odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Tym razem, według doniesień świadków, mężczyzna działał w sposób wyjątkowo zuchwały. Stróże prawa ustalili że, po wejściu do sklepu od razu skierował się po upatrzone buty, następnie usunął z nich zabezpieczenia, jedną parę od razu założył, a pozostałe dwie schował w swoim plecaku i jak gdyby nigdy nic, chciał wyjść. Został jednak ujęty przez pracowników ochrony.

Podczas sprawdzania plecaka 30-latka, funkcjonariusze znaleźli w nim nową, jeszcze nie używaną odzież z innego sklepu, który znajdował się na terenie tego samego centrum handlowego. Według metek, które jeszcze znajdowały się na rzeczach, były one warte prawie 600 złotych. Policjanci mając podejrzenie, że odzież ta również mogła zostać skradziona, nawiązali kontakt z pracownikiem sklepu, który potwierdził ich przypuszczenia.

30-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty kradzieży, za którą odpowie teraz w warunkach recydywy.

Autor: sierż. sztab. Maciej Szarzyński
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony