WIADOMOŚCI

Koloniści "wkręceni w bezpieczeństwo " z wizytą w golubsko-dobrzyńskiej komendzie

Data publikacji 17.08.2017

Golubsko-dobrzyńscy policjanci wpisując się w kampanie pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”, realizowaną pod patronatem Ministra SWiA, gościli w murach komendy dzieci spędzające półkolonie w Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowej w Golubiu-Dobrzyniu. Koloniści mieli okazję bliżej przyjrzeć się pracy policjantów i dowiedzieć się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu gościli dzieci spędzające półkolonie w miejscowej świetlicy socjoterapeutycznej i środowiskowej. Koloniści, w trakcie zwiedzania, zajrzeli na stanowisko kierowania, gdzie dyżurny policji przyjmował zgłoszenia i dysponował podległymi patrolami. Policjantka wytłumaczyła, kiedy należy korzystać z numeru alarmowego oraz powiedziała o konsekwencjach, jakie może ponieść osoba, która zgłasza niepotwierdzoną interwencję.

Głównym, ale nie jedynym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu. Policjantka tłumaczyła dzieciom jakimi zasadami trzeba się kierować podczas pobytu nad wodą, w domu, gdy nie ma dorosłych oraz gdy spotkają osobę obcą. Dzieci miały również okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, jak przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej i jak unikać na drodze zagrożeń. Dzieci potwierdziły, że gdy noszą na ubraniach i plecakach elementy odblaskowe są bardziej widoczne, a tym samym bardziej bezpieczne.

W trakcie wycieczki mundurowi zaprezentowali dzieciakom radiowozy oraz umundurowanie policyjne. Każdy kolonista miał okazję zasiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant. Dzieci zwiedziły również policyjny areszt oraz niebieski pokój.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały ulotki i naklejki informacyjne pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.  

Autor: asp. sztab. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska