WIADOMOŚCI

Dzielnicowy z kruszwickiego komisariatu odwiedził mieszkańców Kobylnik

Data publikacji 21.08.2017

„Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Funkcjonariusz, który pełni taką funkcję nie tylko jest wizytówką policji, ale też policjantem pierwszego kontaktu. Dlatego, dzielnicowi często są tam gdzie gromadzi się lokalna społeczność.

Mł. asp. Łukasz Kiciński z kruszwickiego komisariatu bardzo aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Odwiedza mieszkańców, rozmawia z nimi, wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom uczestnicząc w różnych imprezach plenerowych. Jest wszędzie tam, gdzie potrzebna jest jego rada, pomoc i wsparcie.

Ostatnio odwiedził mieszkańców Kobylnik podczas trwającego festynu. Rozmawiał z nimi. Utrwalał dzieciom najważniejsze przepisy i zasady bezpieczeństwa w domu, jak i na drodze. Zainteresował ich sprawami bezpieczeństwa, by wiedzieli i umieli się zachować w sytuacjach realnych niebezpieczeństw.

Uczestnicy mieli również okazję spotkać się z policyjnymi przewodnikami: asp. szt. Waldemarem Gromada i asp. szt. Przemysławem Kucha. Specjalnie dla nich mundurowi zaprezentowali pokaz posłuszeństwa policyjnych psów i zebrali gromkie brawa.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska