Wiadomości

Okradali swojego pracodawcę

Data publikacji 21.08.2017

Policjanci z Fordonu zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież. Dwaj 25-latkowie i 38-latek okradali swojego pracodawcę. Na ich trop wpadli kryminalni, którzy zabezpieczyli w ich szafkach pracowniczych sprzęt elektroniczny o wartości ponad 10 000 złotych. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z Fordonu. Z ich informacji wynikało, że w jednej z firm przy ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy dochodzi do kradzieży. Z terenu firmy ginął sprzęt elektroniczny. Policjanci wytypowali podejrzewanego. Okazał się nim pracownik firmy. O tej sytuacji został powiadomiony pracodawca.

W piątek (18.08.2017) funkcjonariusze przystąpili do działania i przeszukali szafkę pracowniczą 38-latka. Wtedy wszystko się potwierdziło. Mężczyzna ukrywał tam firmowy sprzęt i akcesoria elektroniczne warte ponad 5000 złotych. Jak się okazało, nie był jedyną osobą zaangażowaną w ten przestępczy proceder. Do sprawy zostali zatrzymani jeszcze dwaj pracownicy firmy, którzy w szafkach i w mieszkaniu jednego z nich, posiadali skradzione rzeczy.

Cała trójka (dwóch 25-latków i 38-latek), na podstawie zgromadzonego materiału dowodwego usłyszała zarzut kradzieży. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony