Wiadomości

Wyłudzali przez internet i wpadli

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Inowrocławiu zatrzymali dwóch mieszkańców miasta. Zarzuty, które im zostały postawione to oszustwa internetowe za pomocą sfałszowanych dokumentów. Zabezpieczony przez kryminalnych wyłudzony sprzęt to telefony, dekodery oraz router. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Inowrocławscy policjanci zajmujący się sprawami oszustw i wyłudzeń uzyskali informację o osobach, które trudnią się takim właśnie procederem za pomocą fałszywych dokumentów. Poszkodowanymi miały być poszczególne sieci telefonii komórkowej i firmy zajmujące się świadczeniem usług multimedialnych. Weryfikując ustalenia kryminalni namierzyli dwóch mieszkańców Inowrocławia. Gdy mieli wystarczające materiały obciążające ich przystąpili do zatrzymań.

Dwa dni temu (22.08.17) policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą i korupcją urządzili zasadzkę i na jednej z ulic zatrzymali całkowicie zaskoczonego 19-latka w chwili, gdy przyjmował od kuriera nową partię wyłudzonego towaru. Działania były dynamiczne, a mężczyzna zachowywał się agresywnie. Tego samego dnia, w ręce policjantów wpadł 40-letni wspólnik. Podczas przeszukania jego mieszkania mundurowi zabezpieczyli 5 sztuk wyłudzonego sprzętu.

Policjanci ustalili sposób działania oszustów. Wyłudzali oni sprzęt, posługując się fałszywym dowodem osobistym. Pozyskany towar „puszczali” dalej do sprzedaży. Część zostawiali dla siebie.

Wczoraj (23.08.17) obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty z art. 286 § 1 kodeksu karnego dotyczącego wyłudzeń. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych na łączną kwotę 6,2 tys. zł. Do sprawy został także zabezpieczony sprzęt komputerowy, którym posługiwali się podczas przestępczego procederu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, policjanci planują dalsze zatrzymania.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony