Wiadomości

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zabezpieczyli amfetaminę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi bydgoszczaninowi za przestępstwa narkotykowe. Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zabezpieczyli przy nim i w jego samochodzie amfetaminę, z której można by było zrobić ponad 40 porcji tego narkotyku. Dodatkowo podejrzany będzie odpowiadać za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już prokurator.

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może być zamieszany w przestępczość narkotykową. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że podejrzewany przewozi narkotyki w samochodzie. Co więcej, łamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (23.08.2017) po południu funkcjonariusze przystąpili do realizacji i namierzyli go na jednej z ulic w centrum miasta. 31-latek został zatrzymany do kontroli, gdy parkował auto. W trakcie sprawdzania zachowywał się bardzo nerwowo. Nie bez powodu.

Policjanci w bagażniku bmw znaleźli pudełko, w którym znajdowała się elektroniczna waga oraz foliowe zawiniątka z białym proszkiem. Ta sama substancja została również znaleziona w jego spodniach. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina. 31-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu zakazanymi środkami psychoaktywnymi. Dodatkowo będzie też odpowiadać za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony