Wiadomości

Podpalacz w rękach grudziądzkich policjantów

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o podpalenie stogu siana. Mężczyzna był już wcześniej notowany za zniszczenie mienia dokładnie w ten sam sposób. Za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Oficer dyżurny grudziądzkiej jednostki otrzymał informację od dyspozytora straży pożarnej o płonącym stogu w jednej z miejscowości pod Grudziądzem. Pokrzywdzony wycenił straty na ok. 5 tys zł.

Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że mogło dojść do celowego podpalenia. Na miejscu śledczy przeprowadzili oględziny oraz przesłuchali pierwszych świadków. Zebrany w krótkim czasie materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie potencjalnego sprawcy podpalenia. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, który był już wcześniej notowany za tego typu przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany w środę (23.08.17). Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut.

Wczoraj (24.08.17) 33-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wąbrzeźnie. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego dozór. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.11 MB)

Powrót na górę strony