Wiadomości

Trzy miesiące aresztu za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Tucholscy kryminalni zatrzymali 24–letnią mieszkankę gminy Gostycyn w związku z posiadaniem przez nią amfetaminy. Z zabezpieczonych substancji można by zrobić prawie dwieście porcji narkotyków. Kobieta usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Teraz na rozprawę sądową poczeka w areszcie.

Do zatrzymania doszło w związku z wcześniejszymi ustaleniami tucholskich stróżów prawa. Z ich informacji wynikało, że jedna z mieszkanek gminy Gostycyn może być zamieszana w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze wytypowali miejsce zamieszkania podejrzewanej.

W środę (23.08.17) przystąpili do realizacji. Pojechali pod ustalony adres. W mieszkaniu, podczas przeszukania, znaleźli prawie 200 g białego proszku. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to amfetamina.

Do wyjaśnienia sprawy zostały zatrzymane dwie osoby zamieszkujące posesję, na której zostały znalezione zakazane substancje. Wczoraj (24.08.17) 23-latek po czynnościach został zwolniony, natomiast 24-letnia kobieta została doprowadzona przez tucholskich śledczych do prokuratury. Materiał dowody jaki zgromadzili policjanci dał oskarżycielowi podstawy do przedstawienia jej zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował, że kobieta najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Za przestępstwo, o które jest podejrzana grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Sylwester Suchomski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony