Wiadomości

Areszt za handel narkotykami

Na trzy miesiące do aresztu trafił mieszkaniec powiatu lipnowskiego. 18-latek wpadł w ręce kryminalnych z Lipna. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Uciekając próbował potrącić policjanta. Odpowie za posiadanie narkotyków i handel nimi oraz za czynną napaść na funkcjonariusza.

W niedzielę (27.08.2017) kryminalni z Lipna działali na terenie jednaj z dyskotek w powiecie lipnowskim. Z ich ustaleń wynikało, że w tym rejonie dochodzi do handlu narkotykami. Ich przypuszczenia się szybko potwierdziły. Funkcjonariusze, na parkingu dyskoteki, zauważyli typowany przez nich pojazd, którym miał poruszać się podejrzewany. Wewnątrz pojazdu znajdowało się czterech mężczyzn. Policjanci postanowili ich sprawdzić.

Podchodząc do auta i przedstawiając się, kierowca odrzucił od siebie woreczki z białym proszkiem, uruchomił silnik i ruszył gwałtownie w stronę jednego z policjantów. Na szczęście funkcjonariusz odskoczył. Chwilę po tym udało mu się otworzyć drzwi od strony pasażera i wyjąć kluczyk ze stacyjki pojazdu, co uniemożliwiło mężczyznom ucieczkę. Wszyscy zostali zatrzymani. W toku przeszukania policjanci odnaleźli w pojeździe amfetaminę i marihuanę.

Trzej pasażerowie kontrolowanego audi po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Natomiast 18-letni kierowca usłyszał zarzut posiadania i udzielania zakazanych środków odurzających w celu uzyskania korzyści majątkowej. Dodatkowo odpowie też za czynną napaść na funkcjonariusza.

Prokurator po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 18-latka na trzy miesiące.  Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkińska Oficer Prasowy KPP w Lipnie
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony