Wiadomości

Włocławscy policjanci sprawdzali oznakowanie przy szkołach

Data publikacji 31.08.2017

Wkrótce dzieci i młodzież powrócą do szkół po wakacyjnej przerwie. Włocławska „drogówka“ sprawdzała czy oznakowanie przy placówkach oświatowych jest prawidłowe. Działania podejmowane są w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły“ i mają na celu ochronę najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Wakacje nieuchronnie zbliżają się do końca, a tym samym dzieci i młodzież wkrótce powrócą do szkół. Aby uczniowie bezpiecznie dotarli na lekcje włocławska „drogówka“, jak co roku, sprawdzała oznakowanie w rejonie placówek oświatowych. Mundurowi zwracali uwagę nie tylko na jego prawidłowość, ale też na jego stan techniczny. Działania te prowadzone były na terenie miasta i całego powiatu włocławskiego. W jednym przypadku funkcjonariusze stwierdzili uchybienie. Dotyczyło ono złej widoczności poziomego oznaczenia przejścia dla pieszych, czyli tzw. zebry. O stwierdzonych nieprawidłowościach mundurowi poinformowali zarządcę drogi, który poprawił już widoczność „pasów“.

Natomiast od czwartego września policjanci wraz z przedstawicielami straży miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

Aby zapobiec tragicznym wypadkom szczególnie z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Włocławku w pierwszych tygodniach września odwiedzać będą przede wszystkim pierwszoklasistów i innych uczniów. Wszystko po to, aby wskazać najwłaściwsze, najbardziej bezpieczne sposoby zachowań, a także zasady poruszania się po drogach.
Podejmowane działania mają na celu ochronę najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.88 MB)

Powrót na górę strony