Wiadomości

Dwa fantomy w darze włocławskim policjantom

Włocławscy policjanci wzbogacili się o dwa fantomy pomocne przy szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy. Zakup możliwy był dzięki Urzędowi Miasta we Włocławku, w ramach funduszy na realizację działań edukacyjno-profilaktycznych.

Wczoraj (7.09.17) włocławscy mundurowi otrzymali zakupione z funduszy Urzędu Miasta we Włocławku dwa fantomy do ćwiczenia masażu serca i sztucznego oddychania. Przekazany sprzęt to dwie postaci jeden-  odzwierciedlający przeciętnego dorosłego człowieka, natomiast drugi - niemowlęcia. Przekazane fantomy wykorzystywane będą do szkolenia policjantów, którzy częstą są jako pierwsi na miejscu zdarzenia i udzielają pierwszej pomocy do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb medycznych. Dodatkowo, mundurowi będą wykorzystywać sprzęt w podejmowanych działania prewencyjnych z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

Dzięki zakupionemu sprzętowi przez Urząd Miasta we Włocławku oraz regularnym ćwiczeniom z procedury udzielania pierwszej pomocy policjanci będą mogli skutecznie podejmować działania ratujące życie i zdrowie poszkodowanych.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.45 MB)

Powrót na górę strony