Wiadomości

Trzy miesiące aresztu za czynną napaść na policjanta

Data publikacji 13.09.2017

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi Grudziądza, który podczas próby legitymowania, chciał najechać samochodem na umundurowanego policjanta. Podejrzany usłyszał już zarzut czynnej napaści i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (9.09.17). Świeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie kompleksu leśnego w gminie Nowe zbiera się jakaś grupa. Mundurowi niezwłocznie udali się w to miejsce. Na widok funkcjonariuszy wszyscy natychmiast zaczęli wsiadać do samochodów, którymi przyjechali. Policjanci wysiedli z radiowozu, by wylegitymować uczestników „tego spotkania”. Wtedy, jeden z kierowców, któremu mundurowi wydali polecenie, aby też opuścił auto ruszył z impetem na funkcjonariusza. Policjant na szczęście zdołał odskoczył, unikając potrącenia. 23-letni sprawca napaści został zatrzymany.

Dwa dni później prokurator (11.09.17), na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych dowodów, przedstawił podejrzanemu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt. Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat  pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marcin Pawlak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony