Wiadomości

Drager DrugTest 5000 w prezencie dla żnińskiej "drogówki"

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie otrzymali profesjonalne urządzenie Drager DrugTest 5000, które pozwala na przeprowadzenie badań pod kątem zawartości narkotyków i substancji psychoaktywnych w próbce pobranej od kierującego. Zakup analizatora w całości sfinansowało Starostwo Powiatowe w Żninie.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się wczoraj (13.09.17) w żnińskiej komendzie. Tak wartościowy podarunek przekazał Starosta Żniński pan Zbigniew Jaszczuk na ręce mł. insp. Artura Krajewskiego Komendanta Powiatowego Policji w Żninie w obecności asp. szt. Tomasza Flicińskiego Naczelnika WPiRD oraz asp. szt. Krzysztofa Brzykcego Kierownika OPI WPiRD.  

Drager DrugTest 5000 jest profesjonalnym urządzeniem, które pozwala na przeprowadzenie badań pod kątem zawartości narkotyków i substancji psychoaktywnych w  próbce pobranej od danej osoby. Już w miejscu wykonania badania szybko pokazuje dokładny wynik uzyskany po przeanalizowaniu pobranej próbki. Zakup przedmiotowego zestawu wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród mieszkańców powiatu żnińskiego. Skutki działania narkotyków są nieprzewidywalne, a kierowcy pod ich wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie.

Komendant dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządów w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają lokalne władze.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony