Wiadomości

Sezon patroli rowerowych dobiega końca

Kończy się sezon letni, a razem z nim sprzyjająca aura. Rowery elektryczne, które dla funkcjonariuszy z Barcina, pow. żniński sfinansował w całości tamtejszy Urząd Miejski, powrócą na ulice miasta w przyszłym roku wiosną.

W okresie letnim policjanci z Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Barcinie, pow. żniński, oprócz patroli pieszych i zmotoryzowanych pełnili służby przy wykorzystaniu jednośladów. Rowery elektryczne, które dla miejscowego komisariatu sfinansował Burmistrz Barcina sprawdziły się szczególnie tam, gdzie radiowóz nie mógł dojechać, a patrol pieszy mógł okazać się zbyt wolny. Funkcjonariusze patrolowali miejsca zbiorowego wypoczynku, parki, skwery, ścieżki rowerowe, nabrzeża rzeki i wąskie uliczki. Dzięki silnikowi elektrycznemu mundurowi przemieszczali się szybciej i pokonywali większe dystanse.

Do głównych zadań patroli rowerowych należało zapobieganie wszelkiego rodzaju przestępstwom i wykroczeniom, zapobieganie naruszaniu porządku publicznego, zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu. Mundurowi szczególną uwagę przywiązywali do wykroczeń porządkowych, którą są najbardziej szkodliwe społecznie – spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, zaśmiecanie czy nieobyczajne zachowania. 

Kończy się sezon letni, a razem z nim sprzyjająca aura. Rowery elektryczne, które dla funkcjonariuszy z Barcina sfinansował w całości tamtejszy Urząd Miejski, powrócą na ulice miasta w przyszłym roku wiosną.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony