Wiadomości

Rowerzysta próbował wręczyć łapówkę brodnickim policjantom

Data publikacji 21.09.2017

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 74-letniego rowerzystę, który próbował ich przekupić. Cyklista miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, a gdy miał dmuchnąć w alkotest nie był w stanie tego zrobić. Na dodatek, by uniknąć problemów usiłował wcisnąć funkcjonariuszom 30 zł. To był przysłowiowy gwoźdź do trumny. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj (20.09.17) policjanci z Jabłonowa Pomorskiego, pow. brodnicki, patrolując podległe tereny w jednej z miejscowości zauważyli rowerzystę, który jadąc nie mógł utrzymać równowagi. Funkcjonariusze zatrzymali 74-latka do kontroli. W trakcie rozmowy wyczuli od rowerzysty alkohol. Policjanci postanowili sprawdzić stan trzeźwości, jednak mężczyzna nie miał siły dmuchać w alkotest. W zamian za to, żeby policjanci zapomnieli o całej sprawie, mieszkaniec gminy Jabłonowo Pomorskie, wyjął z kieszeni 30 złotych i próbował wcisnąć je policjantom.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że właśnie popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany. 74-latek został przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Od mężczyzny została pobrana krew do badań, aby stwierdzić zawartość alkoholu w organizmie. Przestępstwo, które popełnił rowerzysta zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony