Wiadomości

Całą klasą trafili na Policję

Data publikacji 21.09.2017

Klasa V Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu zawitała w odwiedziny do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Było zwiedzanie siedziby mundurowych i duża dawka cennych informacji.

Uczniowie inowrocławskiej „11” wraz z wychowaczynią i szkolnym pedagogiem odwiedzili wczoraj (20.09.17) inowrocławskich policjantów. Oprowadziła ich po jednostce Oficer Prasowy asp. szt. Izabella Drobniecka. Klasa najpierw zaznajomiła się z  tablicą pamiątkową, która jest symbolem hołdu, upamiętniającego poległych w służbie policjantów. Słowa roty, uczniowie odczytali głośno i w wielkiej powadze.

Policjantka zapoznała również uczniów ze strukturą Policji. Omówiła ważne dla nich zagadnienia dotyczące sposobów unikania różnych zagrożeń. Odpowiadała także młodzieży na liczne pytania, w tym na temat roli oficera prasowego w policji. Uczniowie mieli okazję wykazać się w aktywnej dyskusji i zmierzyć z zagadkami na temat bezpieczeństwa. Dwójka uczniów, która udzieliła prawidłowych odpowiedzi otrzymała od policjantów grę planszową „Zostań Dzielnicowym”. Powstała ona przy udziale Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji w Warszawie. Gra jest bardzo ciekawą ofertą dla całej rodziny, która w ten sposób ma możliwość podyskutować w domu o bezpieczeństwie.

Uczniowie następnie poznali zakres zadań, który realizuje dyżurny wraz ze swoim zastępcą. „Podglądali” także stanowisko monitoringu miejskiego. Pełni na nim służbę strażnik miejski, który opowiedział młodzieży o tym w jakim celu działają kamery obserwujące miasto.

Podczas wizyty nie zabrakło spotkania z przewodnikami psów służbowych asp. Krzysztofem Lamańskim i sierż. szt. Kamilem Kornackim. Wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi omówili oni i zaprezentowali posłuszeństwo psów. Zainteresowali uczniów zadaniami, które wykonują w służbie.

Policjant z "drogówki" podkom. Robert Haśkiewicz rozmawiał z młodzieżą o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zaciekawił też uczniów urządzeniami, które policjanci wykorzystują w służbie. Wizyta w komendzie uczniom się podobała i jak sami mówili, była ciekawym doświadczeniem.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony