Wiadomości

Świętując urodziny ukradli rower, nazajutrz wpadli w ręce dzielnicowych

Data publikacji 22.09.2017

Dzielnicowi z Dobrego, pow. radziejowski, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli rower z placu zabaw. Jednoślad odzyskano i zwrócono właścicielce. Sprawcy tłumaczyli się zbyt dużą dawka wypitego alkoholu z okazji ich urodzin.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Dobre, pow. radziejowski. Mieszkanka tej wsi zawiadomiła policjantów, że dwóch mężczyzn ukradło rower jej 11-letniej córce, gdy przebywała na placu zabaw. Zgłaszająca wyceniła rower na 300zł.

Poszukiwania sprawców w dniu zgłoszenia nie dały rezultatów. Na drugi dzień sprawą zajęli się dzielnicowi z Dobrego. W krótkim czasie wytypowali dwóch podejrzanych o ten czyn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy (19 i 24l. ) pow. radziejowskiego.

Mężczyźni przyznali się do tej kradzieży i oddali skradziony jednoślad. Jak wyjaśnili policjantom, w tym dniu świętowali swoje urodziny i wypili sporo alkoholu. Gdy zobaczyli rower przy placu zabaw, postanowili go ukraść. Za swój czyn zostali ukarani kilkuset złotowymi mandatami. Odzyskane mienie wróciło do właścicielki.

 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony