Wiadomości

Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 25.09.2017

Rypińscy kryminalni zabezpieczyli marihuanę, tabletki ekstazy oraz grzyby psylocybinowe. Do wyjaśnienia sprawy zostali zatrzymani kobieta i mężczyzna, którzy usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w środę (20.09.17) rano. Wtedy rypińscy kryminalni zapukali do drzwi mieszkania 19-latka z Rypina, aby je przeszukać. Wcześniej ustalili, że mężczyzna wraz ze swoją dziewczyną mogą posiadać narkotyki. Podczas przeszukania mieszkania kryminalni znaleźli ukryte w różnych miejscach susz roślinny, tabletki oraz suszone grzyby.
Wszystkie zabezpieczone substancje policjanci zważyli oraz poddali wstępnym testom, z których wynikało że są to marihuana w ilości 53 g, 46 tabletek ekstazy oraz 15 g grzybów psylocybinowych. Podejrzewani 19-latek i 20-latka, których kryminalni zastali w mieszkaniu zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Oboje trafili do policyjnego aresztu. Prokurator wszczął śledztwo w tej sprawie i na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów przedstawił podejrzanym zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Ponadto, na wniosek policji, zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony