Wiadomości

„Bezpieczne drogi krajowe” na terenie powiatu nakielskiego

Data publikacji 25.09.2017

Policjanci z nakielskiej „drogówki’ wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy prowadzili na drogach powiatu działania „Bezpieczne drogi krajowe”. Nie obyło się bez mandatów.

Działania „Bezpieczne drogi krajowe”, które miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych prowadzone były na drogach powiatu w dniach 19-21 września przez nakielską „drogówkę”. Mundurowych wspierali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy.  

Podczas trwania akcji funkcjonariusze skontrolowali 240 aut, ujawniając 142 wykroczenia drogowe. Zarówno kierowcy, jak i piesi, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi w postaci mandatów i pouczeń. Policjanci nałożyli łącznie 127 mandatów, 13 osób zostało pouczonych.

Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, czy nie wykonują niedozwolonych manewrów, czy respektują przepisy obligujące ich do określonego zachowania wobec pieszych. Sprawdzana była też trzeźwość kierowców oraz stan techniczny aut, którymi się poruszają.

Kontrolowani byli również piesi. Policjanci zwracali uwagę czy poruszają się po właściwej stronie drogi, czy przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych i czy korzystają z odblasków.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony