Wiadomości

Usłyszał zarzut rozboju na nastolatce

Data publikacji 28.09.2017

Kara do 12 lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który zaatakował nastolatkę i ukradł jej telefon. Teraz nie wywinie się od odpowiedzialności.

Kryminalni z Inowrocławia doprowadzili do oskarżyciela, zatrzymanego dwa dni temu (26.09.17)  mężczyznę, który usłyszał zarzut rozboju. Do zdarzenia doszło miesiąc temu na jednej z ulic Inowrocławia. Sprawca zaatakował wówczas nastolatkę, a gdy się przewróciła, wyrwał jej z ręki telefon.

Zawiadomieni o przestępstwie policjanci zbierali informacje i dowody, które skutkowały wytypowaniem napastnika. Był on od tamtej pory poszukiwany. Kilka dni temu kryminalni ustalili, gdzie mężczyzna przebywa, tam go zaskoczyli i zatrzymali. Na podstawie materiałów 32-letni mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Doprowadzony do oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Gdyby przyszło mu do głowy złamać decyzję prokuratora, nastąpi zmiana środka zapobiegawczego na tymczasowy areszt. Za rozbój grozi mężczyźnie kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony