Wiadomości

Włocławscy mundurowi czytali bajki najmłodszym przedszkolakom

Data publikacji 28.09.2017

Rozmowy o bezpieczeństwie najmłodszych, a także czytanie bajek – to jedne z elementów dzisiejszego spotkania włocławskich policjantów z przedszkolakami „EKOLUDKA” we Włocławku. W ten sposób mundurowi chcieli pokazać dzieciom i dorosłym, że wspólne czytanie bajek, to fajna sprawa, nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też zacieśnia więzi w rodzinie.

Włocławscy mundurowi korzystają z wielu możliwości kontaktu z dziećmi i młodzieżą, by promować wiedzę o bezpieczeństwie, pożądanych zachowaniach i zdrowym stylu życia. Z ogromną ochotą tamtejsi policjanci przyjęli więc zaproszenie kadry Przedszkola Publicznego nr 16 we Włocławku do wzięcia udziału w akcji czytania bajek najmłodszym dzieciom.

Na dzisiejszym (28.09.17) spotkaniu z przedszkolakami przedstawiciele włocławskiej prewencji chętnie czytali bajki. Jednocześnie mundurowi zachęcali dzieci i grono pedagogiczne do propagowania wspólnego czytania dzieci oraz rodziców. Pomaga to nie tylko rozwijać wyobraźnię u małego odkrywcy świata, ale też buduje pozytywne relacje pomiędzy członkami rodziny. Policjanci przypomnieli również dzieciakom o kilku zasadach związanych z ich bezpieczeństwem na drodze. Podczas wspólnej zabawy z mundurowymi dzieci zaśpiewały piosenkę o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

Taka forma spotkań z najmłodszymi pozwala na przekazanie dzieciom poprzez zabawę wielu cennych rad dotyczących ich bezpieczeństwa. Pozwala również na promowanie zdrowego i przyjemnego spędzania czasu m.in. poprzez wspólne czytanie.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony