Wiadomości

Przyjechał gościnnie na włamania i wpadł

Policjanci z Włocławka zatrzymali na gorącym uczynku 46-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który włamał się do domu na osiedlu Południe. Dzięki czujności sąsiada i szybkiej reakcji stróżów prawa złodziej nie zdążył uciec z łupem. Funkcjonariusze ustalili również, że tego samego dnia okradł dom w Radziejowie. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

O tym, że czujny sąsiad, to jeden z najlepszych "systemów alarmowych" policjanci informowali wielokrotnie. Po raz kolejny mogli się o tym przekonać we wtorek (26.09.17). Tego dnia ok. 11.30 odebrali zgłoszenie o tym, że ktoś włamuje się do domu na osiedlu Południe. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca może być jeszcze wewnątrz budynku.

Na miejsce natychmiast udali się wywiadowcy z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Zauważyli tam uszkodzone drzwi balkonowe, przez które złodziej prawdopodobnie dostał się do środka. Podczas sprawdzania pomieszczeń policjanci napotkali w piwnicy, schowanego za szafą, włamywacza. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mundurowi znaleźli u mężczyzny w kieszeniach pieniądze i biżuterię, które zdążył już wynieść.

Włamywacz trafił do policyjnego aresztu. Pracując nad sprawą, śledczy ustalili, że to nie jedyne jego przestępstwo. Okazało się, że tego samego dnia, kilka godzin przed włamaniem do domu we Włocławku, okradł również dom w Radziejowie. Także tutaj w jego zainteresowaniu były pieniądze i biżuteria.

Mężczyzna wczoraj (27.09.17) usłyszał zarzuty obu włamań. Dzisiaj natomiast zostanie doprowadzony do sądu, gdzie śledczy wnioskują o tymczasowy areszt. Za włamania 46-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Tylko dzięki sąsiedzkiej czujności i szybkiej reakcji policjantów nie uniknie kary.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.23 MB)

Powrót na górę strony