Wiadomości

Udawał kominiarza

Data publikacji 29.09.2017

Udawał, że jest fachowcem uprawnionym do wykonywania przeglądów kominiarskich. Kazał sobie płacić za wykonaną usługę. Tymczasem nie był uprawniony do świadczenia takich usług. Przedwczoraj wpadł w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Lubiczu.

Udawał, że jest fachowcem uprawnionym do wykonywania przeglądów kominiarskich. Posługiwał się pieczątką i okłamywał ludzi, że jest uprawniony do wykonywania tego typu usług lub odbiorów technicznych budynków. Kazał sobie płacić za wykonaną usługę, do której nie był uprawniony. Pierwszy sygnał policjanci otrzymali 16 września od mieszkańca Głogowa, pow. toruński. Ten zorientował się, że coś jest nie tak z podpisującym rzekomym fachowcem wydającym  protokół kontroli komina. Natychmiast zawiadomił policjantów. Sprawca wtedy uciekł. Dwa dni temu (26.09.2017) w Czernikowie policjanci z Lubicza zatrzymali go podczas kontroli drogowej.

Zarzucili mu oszustwo i udowodnili dokonanie trzynastu takich czynów. Prowadzący postępowanie podejrzewają jednak, że to nie wszystkie przestępstwa, których dokonał ten mężczyzna. Teraz proszą o kontakt osoby, które w niedawnym czasie zawierały umowy o wykonanie przeglądu kominiarskiego, lub odbioru technicznego budynku z firmą KOMINEX z Torunia. Prowadzący to postępowanie policjanci czekają na sygnały pod numerami 56 641 28 29, 695 881 332,  997 lub 112.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony