Wiadomości

Aresztowany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 30.09.2017

Kryminalni z Inowrocławia namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży w sklepie. Po tym, jak usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, grozi mu do 10 lat więzienia.

W minioną środę (27.09.2017) do jednego ze sklepów w Inowrocławiu wszedł mężczyzna. Wcale nie po zakupy, bo gdy tylko zabrał artykuły spożywcze i przemysłowe, nie planował za nie zapłacić. Zareagowała na to obsługa sklepu. Mężczyzna wdał się w szarpaninę z nimi. Nie chcąc oddać skradzionego towaru, zachowywał się agresywnie i uderzył jedną z interweniujących osób. Po tym, jak odrzucił towar, uciekł.

Policjanci ustalili przebieg przestępstwa i rysopis sprawcy. W działania włączyli się kryminalni, którzy mając opis wyglądu mężczyzny, wytypowali podejrzewanego. Już wówczas było wiadomo, że związek z przestępstwem ma znany funkcjonariuszom i wielokrotnie karany 27-letni mężczyzna. Następnego dnia (28.09.2017) wcześnie rano, kryminalni zatrzymali go w jego mieszkaniu. 27-letni inowrocławianin trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Policja wnioskowała o tymczasowy areszt. Zebrane w sprawie dowody, wczoraj (29.09.2017) ocenił sąd, który zadecydował, że najbliższe 2 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej, podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka Oficer Prasowy KPP Inowrocław
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony