Wiadomości

Włocławscy policjanci zabezpieczyli nielegalne wyroby alkoholowe i tytoniowe

Włocławscy policjanci w jednym z mieszkań zabezpieczyli nielegalny alkohol, papierosy oraz krajankę tytoniową. Mundurowi zatrzymali do sprawy 26-latka. Za sprzedaż i posiadanie nielegalnych wyrobów może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wczoraj (3.10.17) włocławscy wywiadowcy z wydziału patrolowo-interwencyjnego, mając podejrzenia, że w jednym z mieszkań w centrum Włocławka może być prowadzona sprzedaż nielegalnych wyrobów alkoholowych, postanowili to sprawdzić. W godzinach przedpołudniowych zapukali do wytypowanego mieszkania i podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili ponad 27 litrów alkoholu, 2,5 kg krajanki tytoniowej oraz 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca Włocławka, który został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna z tytułu nieodprowadzonego podatku naraził Skarb Państwa na kilka tysięcy złotych straty.

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci przedstawią 26-latkowi zarzut posiadania i sprzedaży wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez wymaganych znaków akcyzowych za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony