Wiadomości

Uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

Data publikacji 09.10.2017

Jeden z kierowców podróżujących drogami powiatu lipnowskiego widząc jadące "wężykiem" renault wyprzedził je i zatrzymał. Jak się okazało, decyzja ta była jak najbardziej słuszna, bo mężczyzna był kompletnie pijany. Alkotest wykazał w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy, po czym dobrowolnie poddał się karze.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (7.10.17). Wtedy jednego z kierowców, jadących drogą z Radomic do Lipna, zaniepokoiło zachowanie kierującego renault. Auto jechało od boku do boku szosy przekraczając pasy ruchu i "łapiąc pobocze". Dlatego mężczyzna zdecydował się zareagować. Wyprzedził renault i zwolnił wymuszając na kierującym zatrzymanie. Gdy podszedł do mężczyzny wyczuł wyraźną woń alkoholu, więc zabrał mu kluczyki i nie pozwalając opuścić auta wezwał policję.

Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego z Lipna potwierdził podejrzenia kierowcy. Jak się okazało, 51-letni mieszkaniec Włocławka był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Dziś mężczyzna usłyszał zarzut i poddał się dobrowolnie karze. Za popełnione przestępstwo stracił prawo jazdy na trzy lata, musi zapłacić 5 tys. świadczenia pieniężnego i koszty postępowania. Dostał także karę ograniczenia wolności na 10 miesięcy.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony