"Bezpiecznie poruszam się po drodze" z przedszkolakami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

"Bezpiecznie poruszam się po drodze" z przedszkolakami

Data publikacji 09.10.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy na zaproszenie Pani Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „BLU” w Osielsku, przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z dziećmi. Zajęcia miały na celu uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dzisiaj (9.10.17) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy kom. Joanna Karpińska oraz asp. Remigiusz Rakowski spotkali się z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „BLU” w Osielsku. Zajęcia z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego odbyły się w ramach kontynuowanej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, a tematem przewodnim spotkania było hasło „Bezpiecznie poruszam się po drodze”. 

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz przypomnieli dzieciom o prawidłowym korzystaniu z sygnalizacji świetlnej. Zajęcia z najmłodszymi były również dobrą okazją do przypomnienia im numerów alarmowych. Podczas swojej wizyty policjanci wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w atrakcyjny sposób poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego przemieszczania się po drodze. Maluchy żywiołowo reagowały na poszczególne zagadnienia związane z tą jakże istotną tematyką oraz wykazywały się znajomością obowiązujących zasad. Na zakończenie dzieci otrzymały pluszowe maskotki Pancernika, które mają przypominać o obowiązku jeżdżenia w fotelikach bezpieczeństwa.